ТРК Ятрань

Switch to desktop

Юні уманчани пільгових категорій вирушили на оздоровлення та відпочинок

27 лютого діти пільгових категорій, з малозабезпечених сімей міста Умань вирушили на оздоровлення та відпочинок до Українського дитячого центру "Молода гвардія" на І тематичну зміну "Я – українець, і я цим пишаюсь".

Важливо, що під час тематичної зміни триває навчальний процес у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів "Молода гвардія". Школа працює за оригінальним навчальним планом, що складається на основі розроблених МОН України базових навчальних планів, враховуючи специфіку сезонної школи.

Для дозвілля дітей в таборі діють творчі майстерні. Протягом зміни проводяться різноманітні спортивні естафети, заходи, спрямовані на фізичний розвиток дитини, спортивне орієнтування на місцевості. Дітей залучають до командних ігор та конкурсів, проводяться розважальні дискотеки, конкурси юних талантів.

У дитячому центрі діти перебуватимуть 21 день.

За додатковою інформацією щодо оздоровлення дітей пільгових категорій звертатися до управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради за адресою: м. Умань, вул. Садова, 9/5 каб.№27 або за телефоном 4 00 53.


За матеріалами: http://uman-rada.gov.ua

Обновлено 28.02.2019 11:10

Просмотров: 25

З Одеси до Черкас можна буде дістатися вертольотом

На Одещині планують запустити спеціальні рейси пасажирських вертольотів, які літатимуть із обласних центрів до дев'яти міст України. Це може набагато скоротити час мандрівки для туристів.

Ініціаторами нововведення виступають Одеська облдержадміністрація і компанія "Міжнародна транспортна сервісна група ТВС".

Регулярні рейси здійснюватимуть до Києва, Вінниці, Черкас. Вертольоти курсуватимуть також до деяких українських курортів: Затоки (Кароліно-Бугаз), Буковелі і Трускавця.

Загалом планують збудувати та обладнати 9 вертолітних портів.

Так, дорога до Затоки з Києва триватиме 2 години, з Вінниці – 1 годину 25 хвилин, а з Черкас – півтори години.

Перевозити пасажирів будуть важкі вертольоти Boeing Vertol 107-II та Boeing 234 Chinook на 26 і 44 пасажирських місць. Вони обладнані усім необхідним: туалетною кімнатою, буфетом, відділенням для багажу, поличками для ручної поклажі.

Такий сучасний авіаційний транспорт посприяє розвитку туризму на Одещині та надасть нові робочі місця для населення.

 

За матерілами: http://procherk.info

Обновлено 18.02.2019 14:59

Просмотров: 102

КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» тепер з неба бачитиме пориви в теплотрасі


У комунальному підприємстві теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» придбали літальний апарат – гексакоптер (він має, на відміну від традиційного квадрокоптера, шість пропелерів). Таку ідею директор підприємства запозичив на одній з виставок.

– Я побачив презентацію на комунальній виставці і вирішив запозичити. Одна з фірм обладнала дрон тепловізором і допомогла нам в «озброєнні» такою технікою. Коштує апарат близько 150 тисяч гривень. Це приблизно вартість витрат, пов’язаних з невчасною ліквідацією одного пориву. Тож, вважаю, тепер ми зможемо набагато швидше знаходити пориви труб, також наші фахівці таким чином обстежуватимуть будівлі котелень, колектори, теплові камери, – розповів директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

Такий апарат має звичайну камеру і тепловізор, робить 3D-карти, знімає вночі. Фахівець, що займається налагодженням апарата на підприємстві, розповів виданню, що такий гексакоптер не продається для всіх громадян підряд. Апарат вузькопрофільний і насамперед призначений для професійної роботи – подібний є у столичних рятівників та, можливо, ще в деяких структур в Україні.

Зараз дистриб’ютор американського апарата тримає зв'язок з черкаським підприємством і допомагає в налагодженні апарата для роботи. І хоч в документації описано, що апарат піднімається на 150 метрів, проте це не поріг. А від пульта до апарата може бути відстань до 2 кілометрів. Найцінніше, що апарат показує теплову мережу і її температуру. Тепер дрон інспектуватиме теплові мережі черкаського комунального підприємства з неба.

 

За матеріалами: http://procherk.info

Обновлено 11.02.2019 09:59

Просмотров: 20

Всесвітній день радіо

34501213 лютого у любителів знаходитися завжди на «своїй» хвилі радісна подія - планета відзначає Всесвітній день радіо.

Обновлено 13.02.2019 08:03

Просмотров: 26

Уманський НУС у світовому рейтингу університетів UI Greenmetric World Uniniversity Rankings

Уманський національний університет садівництва – один з беззаперечних лідерів освіти Черкащини. Він знаний і шанований у нашій державі, а нині впевнено заявив про себе на світовій освітній арені, посівши третє місце серед закладів вищої освіти України у світовому рейтингу UI Green Metric World University Rankings-2018
UI GreenMetric World University Rankings – це щорічна публікація рейтингу університетів за допомогою UI GreenMetric. Дане ранжування є програмою Індонезійського університету, що класифікує навчальні заклади за їх зобов'язаннями і діями щодо збереження екологічної стійкості. Метою UI GreenMetric World University Rankings є зростання усвідомлення у молоді необхідності збереження, покращення та підтримки екологічної ситуації на планеті.

UI GreenMetric World University Rankings є першим і єдиним рейтингом університетів у світі щодо оцінки зобов'язань кожного з університетів, що беруть участь у розробці «екологічно чистого» інфраструктури. Для визначення кращих, UI GreenMetric збирає дані через онлайн-анкету, відповіді на питання якої перевіряються доказами респондентів. Цього року оцінка проводилася за такими категоріями: освіта; установка й інфраструктура; енергетика та зміна клімату; відходи; вода; транспортування. Загальна максимальна кількість балів, що їх може набрати учасник, – 100. Слід зазначити, що кращих обирали з-поміж 719 університетів з 81 країни. 

Пройшовши оцінювання за всіма вищезгаданими критеріями, Уманський національний університет садівництва виборов бронзу серед вітчизняних університетів і посів 295 місце у світовому рейтингу. За підсумками 2018 року українські виші найбільше балів отримували у категоріях, що стосуються розташування та інфраструктури, також – освіти і досліджень. Уманський національний університет садівництва отримав 5 025 балів. Це доводить, що Уманський НУС, якому цьогоріч виповнюється 175 років, впевнено йде вперед, тримаючи руку на пульсі світових освітніх тенденцій.

 

За матеріалами: https://novadoba.com.ua

Обновлено 07.02.2019 10:27

Просмотров: 19

Публікація матеріалів та відео іншими сайтами дозволяється тільки з посиланням на сайт yatran.info

Top Desktop version