ТРК Ятрань

Switch to desktop

Різдвяні свята будуть морозними

5 січня 2019 р. буде хмарно. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий сніг.На дорогах ожеледиця.Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі -7..-12º, вдень -2..-7º.

У вихідні та святкові дні буде холодно, оскільки черговий північний циклон переміщуючись із Фінляндії на південь України відкриє доступ арктичному холоду у наш регіон. Зниження температури на фоні періодичного невеликого снігу відбуватиметься поступово: вночі від 7-12 (5.01) до 12-17º (9.01) морозу, вдень від 2-7º (5.01) до 7-12º(7.01) морозу.

Будьте обережні – на дорогах та тротуарах ожеледиця!


За матеріалами: http://umannews.in.ua

Обновлено 05.01.2019 09:07

Просмотров: 6

В Уманському парку «Софіївка» встановили статую Софії Потоцької

При центральному вході з вулиці Садової у дендрологічному парку «Софіївка» встановлено статую Софії Потоцької, яка символічно зустрічатиме туристів, що приїхали помилуватися красою унікального штучно створеного ландшафту.

Автор статуї – скульптор М.Ю. Василенко.

Національний дендрологічний парк "Софіївка" в Умані щороку відвідують близько півмільйона туристів з усього світу.

Нагадаємо, що в парку проводяться роботи з відтворення автентичного вигляду "Софіївки".

Довідково:

«Софіївка» є шедевром світового садово-паркового мистецтва.

Парк був створений у кінці XVIII століття власником міста Умані, польським магнатом графом Станіславом Потоцьким. Граф був одружений з константинопольською куртизанкою грецького походження Софією, яку сучасники характеризували як жінку виняткової краси і чарівності. Граф Потоцький любив балувати красуню-дружину і вирішив зробити їй романтичний подарунок на іменини. Так в Умані з'явився казкової краси дендрологічний парк, який був названий на честь дружини графа.


За матеріалами: http://www.umanportal.com

Обновлено 04.01.2019 09:02

Просмотров: 9

В Уманському, Христинівському та Монастирищенському районах діти отримали солодкі новорічні подарунки

Напередодні новорічних свят усі діти мріють про подарунки. З нетерпінням на них чекають і діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Незадовго до Нового року народний депутат України Антон Яценко традиційно передав подарунки вихованцям дитячих будинків, шкіл-інтернатів, спеціалізованих закладів, а також маленьким пацієнтам дитячих відділень лікарень міст Умань, Христинівка, Монастирище та прилеглих районів.

Солодкі подарунки також отримали літні люди у будинках для людей похилого віку в межах Уманського, Христинівського та Монастирищенського районів. Вручали їх помічники Антона Яценка.

Найближчим часом подарункові набори від народного депутата також отримають діти з особливими потребами та діти загиблих учасників АТО.

«Продовжуватиму й далі працювати в цьому напрямку. Вітаю всіх з прийдешніми новорічними та різдвяними святами! Зичу щастя, любові та добра. Закликаю долучатись до добрих справ», ― зазначив на своїй сторінці у Facebook Антон Яценко.


За матеріалами: http://04744.info

 

Обновлено 02.01.2019 07:57

Просмотров: 5

Ще одна релігійна громада Черкащини заявила про перехід від московського патріархату до Православної церкви України

На Черкащині, слідом за релігійною громадою села Скибине Жашківського району  заявила про перехід від московського патріархату до Православної церкви України громада села Охматів – так само Жашківського району. Обидві громади перейшли разом зі своїми священиками, повідомляє «Козацький край».

Охматів відомий як давнє козацьке містечко, епіцентр двох потужних битв у ХVII столітті (1644 та 1655 років), а окрім того – як рідне село Порфирія Демуцького, знаменитого фольклориста, диригента і композитора, чиїм іменем назване музичне училище в Умані. В Охматові народився його син, Данило Демуцький – відомий кінооператор (зокрема, знімав фільм «Земля» з Олександром Довженком), заслужений діяч мистецтв України та Узбекистану.

В гостях у цієї родини в Охматові бував композитор Микола Лисенко, який ще наприкінці ХІХ ст. високо оцінив організований Порфирієм Демуцьким охматівський народний хор і єдність та патріотичність сільської громади.


За матеріалами: http://vycherpno.ck.ua

Обновлено 04.01.2019 08:59

Просмотров: 7

Олександр Вельбівець розповів про підготовку до виборів в ОТГ області

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець інформує, що в області планово пройшла підготовка до виборів в об’єднаних територіальних громадах і 23 грудня кожен бажаючий зможе здійснити своє волевиявлення та проголосувати. Про це Олександр Іванович сказав в інтервю «Прочерку».

– Календарний план підготовки і проведення виборів ми виконуємо. Сформовані всі територіальні і дільничні комісії, зареєстровані кандидати на посаду голів і депутатів ОТГ. Нашим відділом реєстру виборців передано списки виборців на місця. По-суті, все йде нормально. І я сподіваюся ніяких зривів чи порушення прав громадян не буде. Все, що залежить від влади в рамках законодавства було зроблено, – зазначив Олександр Вельбівець.

Також він наголосив, що влада реагуватиме на можливі випадки порушень.

– Та хотілося б, щоб була відповідна явка, щоб все пройшло організовано і спокійно, у рамках закону. Щоб не було аварійних відключень, щоб не завадила погода, щоб люди мали можливість прийти і проголосувати, а хто хоче зробити це за станом здоров’я вдома, мав таку можливість, – сказав Вельбівець.

Нагадаємо, всі 27 об’єднаних територіальних громад області, які йдуть на вибори у грудні, визнані спроможними. Таке розпорядження ухвалив Уряд 7 жовтня.

На вибори 23 грудня йдуть:

1) Русько-Полянська ОТГ Черкаського району (2) (Русько-Полянська, Геронимівська сільські ради);

2) Балаклеївська ОТГ Смілянського району (2) (Балаклеївська, Малостаросільська сільські ради);

3) Березняківська ОТГ Смілянського району (2) (Березняківська, Великояблунівська сільські ради).

4) Дмитрушківська ОТГ Уманського району (6) (Дмитрушківська, Гереженівська, Гродзівська, Пугачівська, Собківська,Старобабанівська);

5) Червонослобідська ОТГ Черкаського району (3) (Червонослобідська, Вергунівська, Хутірська сільські ради);

6) Тернівська ОТГ Смілянського району (4) (Тернівська, Малосмілянська, Попівська, Сердюківська сільські ради);

7) Леськівська ОТГ Черкаського району (2) (Леськівська, Худяківська сільські ради);

8) Плешканівська ОТГ Золотоніського району (4) (Плешканівська, Коврайська, Підставківська, Безпальчівська(Драб) сільські ради);

9) Лебедівська ОТГ Кам’янського району (3) (Лебедівська, Вербівська, Лузанівська сільські ради);

10) Ладижинська ОТГ Уманського району (6) (Ладижинська, Городницька, Колодистенська, Затишанська, Рижавська, Текучанська сільські ради);

11) Шевченківська ОТГ Звенигородського району (4) (Шевченківська, Будищенська, Пединівська, Тарасівська сільські ради);

12) Вільшанська ОТГ Городищенського району (5) (Вільшанська селищна, Петриківська, В’язівська, Вербівська, Воронівська сільські ради);

13) Хлистунівська ОТГ Городищенського району (5) (Хлистунівська, Дирдинська, Калинівська, Ксаверівська, Цвітківська сільські ради);

14) Чигиринська ОТГ Чигиринського району (7) (Чигиринська міська, Суботівська, Галаганівська, Красносільська, Матвіївська, Стецівська, Тіньківська сільські ради);

15) Михайлівська ОТГ Драбівського району (2) (Михайлівська, Бойківщинська сільські ради);

16) Медведівська ОТГ Чигиринського району (3) (Медведівська, Головківська, Зам’ятницька сільські ради);

17) Лип’янська ОТГ Шполянського району (3) (Лип’янська, Кавунівська, Маслівська сільські ради);

18) Таганчанська ОТГ Канівського району (2) (Таганчанська, Мельниківська сільські ради);

19) Литвинецька ОТГ Канівського району (3) (Литвинецька, Козарівська, Курилівська);

20) Межиріцька ОТГ Канівського району (3) (Межиріцька, Конончанська, Хмільнянська);

21) Бобрицька ОТГ Канівського району (6) (Бобрицька, Григорівська, Грищинецька, Пшеничницька, Тростянецька, Чернишівська);

22) Водяницька ОТГ Звенигородського району (4) (Водяницька, Попівська, Чижівська, Кобиляцька);

23) Сагунівська ОТГ Черкаського району (3) (Сагунівська(Черк),  Топилівська, Боровицька(Чигир) сільські ради).

24) Бужанська ОТГ Лисянського району (5) (Бужанська, Жаб’янська, Кам’янобрідська, Тихонівська, Яблунівська сільські ради).

25) Баландинська ОТГ Кам’янського району (4) (Баландинська, Катеринівська, Коханівська, Радиванівська сільські ради);

26) Лисянська ОТГ Лисянського району (5) (Лисянська селищна, Дашуківська, Почапинська, Писарівська, Шестеринська сільські ради);

27) Великохутірська ОТГ Драбівського району (3) (Великохутірська, Рождественська, Рецюківщинська сільські ради)

Обновлено 21.12.2018 12:03

Просмотров: 19

Публікація матеріалів та відео іншими сайтами дозволяється тільки з посиланням на сайт yatran.info

Top Desktop version